Jako Stowarzyszenie wspieramy młodych sportowców.

Chcielibyśmy żeby i inni zwrócili uwagę na tych młodych ludzi, których pasją jest sport.

Pozwólcie, że przedstawimy wam sylwetki kilku z nich:

Hanna Jędrzejczyk (rocznik 2008)

Jest młoda ale już zdobyła poważne wyróżnienie – I miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików – snowboard – slope style (marzec 2018).

W wieku 3 lat Hania zaczęła jeździć na nartach. Snowboard zaczęła uprawiać w wieku 8 lat tak na poważnie. Mówi, że deska to jej żywioł i wyssała go z mlekiem matki . 😉  Mama Hani zaczęła jeździć na desce po jej urodzeniu. Od męża dostała w prezencie deskę snowbordową, która zawsze była jej marzeniem. Kiedy Hania miała 3 miesiące, całą rodziną pojechali do Białki Tatrzańskiej. Mama karmiła Hanię na stoku między jazdami z instruktorem, który dawał jej pierwsze lekcje.

Pozostałe osiągnięcia Hani to:
IV miejsca Mistrzostwa Polski Młodzików – snowboard – big air (marzec 2018)
V miejsce Puchar Polski – snowboard – big air (2018)
II miejsce Puchar Polski – snowboard – slope style (2018)
Brelok Banked Slalom – Czarny Groń 2018 – II miejsce

Poza wynikami sportowymi dba o dobre wyniki w nauce. Jak wiadomo aby wygrywać trzeba dużo trenować i czasami opuścić kilka dni szkoły 🙂

Krzysztof Owczarek (rocznik 2004)

Kula - Krzysztof OwczarekKolejny młody zawodnik – również utytułowany – znany jako „Kula”. Swoją przygodę ze śniegiem zaczynał na nartach w wieku 2 lat. Na snowboard przesiadł się w wieku lat 5.

2019

Członek snowboardowej Kadry Narodowej Juniorów slopestyle
1 miejsce w zawodach Burton Junior Jam w kategorii rookie (czyli do lat 18 gdzie był najmłodszym zawodnikiem w stawce – 14 lat)

1 miejsce w Freestalowych Otwartych Mistrzostwach Mazowsza w snowboardzie juniorów
1 miejsce w zawody Pucharu Polski w Czarnym Groniu: Big Air oraz Slopestyle (dwa razy po 95 punktów na 100)

Jib Jamm w Krakowie gdzie współzawodnicząc z dorosłymi zawodnikami z Polski, Czech i Słowacji zakwalifikował się do finału czyli 10 najlepszych zawodników.

Udział w Oscyp Snowboard Contest – 2019

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży gdzie zdobył 1 miejsce w Slopestyle i 3 miesce w Big Air
Mistrzostwa Polski seniorów w Slopestyle gdzie zajął 6 miejsce

Zawody Pucharu Europy w Białce Tatrzańskiej gdzie współzawodnicząc z seniorami z Europy zajął 8 miejsce.

2018

1 miesce w slopestyle – Warszawska Olimpiada Młodzieży 2018
1 miesce w slalom – Warszawska Olimpiada Młodzieży 2018
2 miesce w slopestyle – XXIV Ogólnopolskia Olimpiada Młodzieży – junior B 2018
4 miejsce w BIG AIR – XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2018 – junior B
3 miejsce w konkursie Jibb Jam w Krakowie 2018 – klasyfikacja open – najmłodszy zawodnik