Skrzypce

Zapisy

Zapisy na zajęcia telefonicznie pod numerem: +48 797 556 376
Zajęcia odbywają się w soboty w godzinach 9:00 – 17:00. Dodatkowo raz w miesiącu spotykamy się na lekcji grupowej (w niedzielę), na której wspólnie gramy i koncertujemy.

Misja

Moją misją jest zarażenie wszystkich Miłością do Muzyki i do Skrzypiec. Zależy mi na tym, aby moi uczniowie nabrali wrażliwości, delikatności, a jednoczesnie umiejętności skupienia, satysfakcji z publicznej prezentacji… Nie jest moim jedynym celem wychować przyszłych wirtuozów (choć biorę to pod uwagę…), ale przede wszystkim wartościowych ludzi.

O mnie

Nazywam się Magdalena Żemek. Jestem absolwentką Akademii Muzycznej im. Fr. Chopina w Warszawie wydziału instrumentalno – pedagogicznego. Na skrzypcach gram od 6 roku życia i przeszłam cały trud, jaki daje nam szkoła muzyczna. Egzaminy, coroczne eliminowanie słabszych uczniów, konkurowanie w złym tego słowa znaczeniu. Jednak Muzyka ma w sobie tyle piękna, że mimo regularnego zniechęcania mnie do niej gram już 27 lat, a uczę dzieci 10 lat.

Pedagogiczną przygodę rozpoczęłam na początku studiów pomagając młodym skrzypkom podczas ćwiczenia w domu. System, w jakim były uczone, podejście nauczycieli instrumentu przyprawiało mnie o dreszcze. Po studiach miałam okazje 5 lat pracować w prywatnej szkole muzycznej, gdzie wymagania były może nieco łagodniejsze, jednak system uczenia obowiązywał ten sam 🙁 Pewnego dnia trafiłam na metodę Suzuki. Naukę opartą na zabawie, pozbawioną systemu kar, za to bogatą w system nagród. Naukę przekazywaną dziecku w tempie przystosowanym do możliwości malucha. Naukę dającą fajne rezultaty i dużo radości.

Metoda SUZUKI

Metoda Suzuki nie wyróżnia dzieci zdolniejszych i mniej zdolnych. Na skrzypcach może grać każdy od 3 roku do nieskończoności . Praca polega na lekcjach indywidualnych, gdzie przekazuje się tajemnice gry skrzypcowej oraz na lekcjach grupowych, gdzie wszyscy muzycy ( mali i duzi ) bawią się instrumentami, dźwiękami nabierając swobody i radości z obcowania z Muzyką.